„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury imienia Aleksandra Patkowskiego odbył się wernisaż wystawy „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. To prezentacja prac uczestników dwóch miejscowych pracowni artystycznych: Eleonory Diner-Czuby i Patrycji Sus-Lutyńskiej.

Autorami prac są dzieci i młodzież od czterech do szesnastu lat oraz starsze panie, plastyczki, amatorki. – To szczególny wernisaż – powiedział podczas otwarcia wystawy dyrektor MGOK, Marian Sus. – Prezentujemy prace, które zostały wykonane w minionym roku artystycznym, kulturalnym. To nasz dorobek, to praca naszych pracowni. Mamy się czym pochwalić i pokazujemy to, by mieszkańcy znali swoich artystów i nie chwalili tylko obcych.

Burmistrz Marcin Majcher wyraził zadowolenie, że na wernisaż przybyło tak liczne grono miłośników sztuki. Wręczył kwiaty dwóm instruktorkom MGOK, Eleonorze Diener-Czubie i Patrycji Sus-Lutyńskiej. – To wielka zasługa pań, które opiekują się grupami i wnoszą wielki wkład w edukację plastyczną naszych mieszkańców – powiedział. – Cały rok pracują panie z dziećmi po to, by wydobyć z nich zakodowane zdolności. Autorzy prac pokazują to, w czym się doskonalą.

Wystawa prezentuje kilkaset prac plastycznych, które zostały wykonane w różnych technikach. Są to wydzieranki dzieci i młodzieży, akwarele, wyklejanki, płaskorzeźby z gliny, masy solnej, rysunki kredkami. Starsze panie z kolei przygotowały z wielką starannością swoje wyszywanki, hafty. -: Wystawa oddaje atmosferę sztuki, atmosferę prac dzieci i dorosłych – komentował krytyk sztuki Tomasz Staszewski. – Pokazuje, ile osób zajmuje się tu sztuką. To dość pokaźna u nas grupa.

zaproszenie_cudze_chwalicie2015