Dni Ożarowa i Cementowni – 22 i 23 czerwca 2013

Tłumy mieszkańców z gminy, powiatu i regionu uczestniczyły w Dniach Ożarowa i Cementowni, które odbywały się w sobotę i niedzielę, 22 i 23 czerwca. Imprezie towarzyszyły obchody 35-lecia zakładu i 20-lecia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Świetnie publiczność bawiły gwiazdy kolejnych wieczorów, zespół Blue Cafe i Anna Wyszkoni.

Znamienici goście        

Podczas uroczystego otwarcia święta gminy i cementowni burmistrz Marcin Majcher i prezes cementowni Andrzej Ptak życzyli wspaniałej zabawy wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom. Towarzyszyli im znamienici goście, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski, starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, delegacja zaprzyjaźnionej z gminą słowackiej Spiskiej Beli na czele z wiceburmistrzem Józefem Kuną, przedstawiciele CRH, właściciela cementowni, dyrektor na Polskę Mark Lowry, dyrektor Mossy O’Connor.  

  – Dziękuję właścicielom cementowni, zarządowi, wszystkim pracownikom, którzy pracują i wspierają nasz budżet samorządowy – powiedział burmistrz Marcin Majcher. – Dziękuję za miłą i serdeczną współpracę. Życzę wszystkim miłego pobytu w naszej gminie. 

Nagrody dla pracowników cementowni

Już od godzin południowych w sobotę odbywały się różne imprezy Nie brakowało chętnych do udziału w warsztatach kulinarnych, które prowadził Krzysztof Szymański. Warsztaty z rękodzieła artystycznego odbywały się pod nadzorem Marty Lipowskiej. Oblegane były poszczególne elementy miasteczka dziecięcego. Rodzice i opiekunowie w długich kolejkach czekali na skorzystanie z atrakcji.

          Świetnym pomysłem była zbiórka elektrośmieci, zużytych komputerów, ekranów, sprzętu RTV. Za każdy element mieszkańcy otrzymywali bezpłatnie sadzonki drzewek, krzewy, zioła. Udało się zebrać dwa duże samochody ciężarowe odpadów elektrycznych, elektronicznych. 110 osób dostarczyło 750 sztuk elektrośmieci. Burmistrz Marcin Majcher zapowiedział, że ta akcja będzie kontynuowana w każde kolejne święto gminy.  

Podczas uroczystości cementownia obchodziła 35-lecie swego istnienia. Nagrody rzeczowe, kosze piknikowe, płyty występujących zespołów, albumy, dyplomy, statuetki otrzymało sporo pracowników cementowni, którzy wyróżnili się w przestrzeganiu przepisów BHP, ochrony środowiska, zasad zrównoważonego rozwoju. Wielu mieszkańców mogło zwiedzić cementownię. Specjalne autobusy kursowały z chętnymi do zakładu.

Jubileusz Domu Kultury  

Szczególnie uroczystą oprawę miały obchody 20-lecia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Ze świetnym musicalem „Sentymentalna podróż, czyli z pola do Opola” wystąpił  Klub 4H prowadzony przez Ewę Gumułę i Mariana Susa. Dzieci prowadziły wiele imprez, zapowiadały występujące gwiazdy. Poradziły sobie nawet przed występem Anny Wyszkoni. Podobały się piosenki wykonane przez podopieczne instruktora MGOK Sławomira Lutyńskiego, Alicję Śmielak i Agnieszkę Bednarską.

         Prezes Andrzej Ptak pogratulował sukcesów Klubowi 4H, z dumą mówił o promocji przez zespół ziemi ożarowskiej, o zaangażowaniu, pomysłowości w działaniu dyektora i wszystkich pracowników. Ewa Gumuła podziękowała z kolei rodzicom, którzy wspierają wszelkie inicjatywy. Wszyscy pracownicy otrzymali nagrody, statuetki, dyplomy.  

 –  Mija 20 lat od dnia, gdy założyliśmy Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – powiedział burmistrz Marcin Majcher, gdy wszyscy pracownicy MGOK znaleźli się na scenie. – Jego działalność jest szeroka, ogromna, że niełatwo o wszystkim mówić. W dniu jubileuszu dziękujemy wszystkim pracownikom za aktywną pracę, za pomysłowość, ciekawe, inspiracyjne poczynania. Dziękujemy im i wręczamy okolicznościowe upominki. 

 Bukiet kwiatów od burmistrza 

Gdy w sobotę zbliżał się termin występu zespołu Blue Cafe, coraz więcej osób przybywało na teren, gdzie odbywały się uroczystości. W chwili koncertu mogło być około 7 tysięcy osób. Po zakończeniu prezes Andrzej Ptak podziękował za piękny koncert i wręczył bukiet kwiatów.

          Niewiele mniej zgromadziła Anny Wyszkoni, która potrafiła nawiązać z publicznością świetny kontakt. W momencie wykonywania popularnego przeboju „Czy ten pan i pani są w sobie zakochani” zeszła ze sceny i wmieszała się w tłum wielbicieli. Po koncercie burmistrz Marcin Majcher podziękował Annie Wyszkoni za piękny koncert i wręczył bukiet kwiatów.