Cudze chwalicie, swego nie znacie

Wystawa „Cudze chwalicie, swego nie znacie” to już tradycja. Rok w rok, kilka dni przed końcem roku szkolnego, wernisaż wystawy podsumowuje pracę małych i dużych artystów – amatorów, jak również zwiastuje nadchodzące wakacje.

W tym roku pojawiła się jednak pewna innowacja. Wystawa została bowiem podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to wyeksponowanie tętniącej życiem piwnicy MGOK. Eleonora Diener- Czuba i Patrycja Sus – Lutyńska – instruktorki, dumne z dokonań swoich podopiecznych, przez cały rok czuwały i kierunkowały ich pasję. Dlatego Galeria „Pod Czerwonym Dachem” znów zakwitnie kolorami i pomysłami przelanymi z wyobraźni wprost na dzieła plastyczek i plastyków – amatorów. Do tego grona nie należą jednak tylko dzieci i młodzież. Swój ogromny wkład w działalność artystyczną ożarowskiego MGOK mają cały czas członkinie klubu „Spinka”, które z nieprzerwaną pasją i miłością do tworzenia haftują, szydełkują, działają. Wystawa jest więc najlepszą okazją do tego, by wszyscy mogli cieszyć oko efektami widocznymi na ścianach i w gablotach Galerii „Pod Czerwonym Dachem”.
Druga część wystawy poświęcona jest fotografii Dominiki Jasion pt. „Moimi oczami”. 22-letnia początkująca fotograficzka tak pisze o sobie: „Jestem amatorką, ale ciągle rozwijam swoje umiejętności.” W obiektywie zdolnej dziewczyny znajdują się zarówno portrety, prywatne sesje fotograficzne, jak i natura, krajobrazy, zwierzęta. Swoje umiejętności cały czas rozwija w Warszawskiej Szkole Reklamy na kierunku Fotografia Artystyczna i Reklamowa.