Dożynki Gminne – Lasocin 30 sierpnia 2015r.

Trwają przygotowania do Dożynek Gminnych, które od wielu już lat odbywają się w Lasocinie. Porządkowany jest cały teren, wykaszana trawa.

– Jest już tradycją, że w Lasocinie, w pięknym kanionie organizujemy dożynki – mówi burmistrz Marcin Majcher. – To miejsce zaciszne, malowniczo położone. Każdego roku sprzyja nam aura, udają się obchody dożynkowe.

Tradycyjnie już mieszkańcy, sołectwa przygotowują wieńce dożynkowe. Co roku jest kilkanaście, czasami dwadzieścia, trzydzieści. Gmina stara się zorganizować część rozrywkową, poczęstunek, prezentacje wyrobów garmażeryjnych produkcji własnej, pokazy ptactwa domowego, rękodzieła ludowego, występy zespołów folklorystycznych, a także później imprezę taneczną, dyskotekę.

Przez dwa ostatnie lata gmina Ożarów reprezentowała powiat opatowski na dożynkach wojewódzkich, w Busku-Zdroju i Jędrzejowie. – Nasze wieńce dożynkowe były bardzo ładne i zostały uznane za najładniejszy wieniec powiatowy – cieszy się burmistrz. – W tym roku zrobimy wszystko, by też uczestniczyć w wojewódzkich uroczystościach dożynkowych w Sandomierzu.

dozynki ozarow 2015