ZAŚNIEŻONA NIEDZIELA Z PLASTYKĄ I MUZYKĄ

W niedzielę 03 grudnia 2023 odbyło się kolejne święto Grupy Artystycznej „Spinka”. Otwarciu wystawy pod tytułem „Gra pozorów – MASKA” towarzyszył koncert wokalistów: Olivii Porazki, Anny Sękali i Zairy Otigianu. Dziękujemy Wszystkim za wspólnie spędzony czas. Miło nam, że byliście Państwo z nami mimo śnieżnego wieczoru. Zachęcamy do obejrzenia foto-wspomnień.

Tradycją stało się to, że raz do roku – pasjonaci zgromadzeni w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. A. Patkowskiego, pokazują tematyczne rękodzieło. Chcą mieć impuls do twórczego działania, trochę się pochwalić, trochę wspólnie pocieszyć, przypomnieć, że istnieją, ale też spotkać z gronem wiernych odbiorców, których szczerze cenią.

                Z każdym rokiem, wybór motywu wstawowego staje się coraz trudniejszy. Mamy jednak codzienność, to ona jest najlepszym suflerem, z niej zawsze czerpiemy inspiracje.

                Motywy się zmieniają, ale nie zmienia się sentyment autorów do techniki. Znów przede wszystkim szydełko. Tym razem, połączone z filcowo-piankową wycinanką i akcent ze słomy – to również tradycja.

                Z nadzieją, że wciąż warto zajrzeć do gabloty Grupy Artystycznej „SPINKA”, życzymy Państwu dobrego odbioru.”

Autorami tegorocznych prac są: Jadwiga Banach, Halina Baranowska, Teresa Cocek, Halina Czerwiec, Jadwiga Kumek, Małgorzata Luty, Janina Mianowana, Tadeusz Kuś, Zdzisława Siejka, Urszula Soboń, Marianna Staniszewska, Krystyna Stępniewska, Anna Trela, , Monika Tyburczy, Maria Zając.

 

Tekst i foto: archiwum MGOK