Dożynki Gminne – Lasocin 25 sierpnia 2013 r.

W związku z organizacją Dożynek Gminnych, które odbędą się 25 sierpnia 2013 r. w Lasocinie, informujemy o możliwości zaprezentowania firm, instytucji, szkół w formie stoiska reklamowego. Zapraszamy również wszystkich chętnych twórców rękodzieła ludowego (rzeźba, haft, malarstwo itp.), straganiarzy oferujących bezpośrednią sprzedaż zabawek, biżuterii oraz osoby oferujące różnego rodzaju usługi.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Miejskiego  w Ożarowie, p. Tomasz Pietras pod numerem tel. 15 86 10 700 do 702 wew. 105 lub drogą elektroniczną na e-mail: tomasz.pietras@ozarow.pl 

 Dożynki Gminne są corocznym Świętem organizowanym po żniwach. Rozpoczynają się uroczystą Mszą Świętą w czasie, której są święcone płody rolne z tegorocznych zbiorów. Ośpiewanie wieńców w czasie obchodów dożynkowych to piękna tradycja, którą należy przekazywać kolejnym pokoleniom, by młodzi ludzie nie zapomnieli o obrzędach staropolskiej wsi.

 Wzorem lat ubiegłych mieszkańcy, rolnicy, firmy oraz instytucje różnych branż będą mieli okazję spędzić miło czas w Lasocinie na urokliwo położonej łące zwanej potocznie „ściegnami”. Coroczne spotkania gromadzą coraz większą ilość osób zarówno z terenu naszej jak i sąsiednich gmin.

 Mamy nadzieję, że nasze starania o podtrzymywanie starych obrzędów zostaną docenione gromadząc wielu zainteresowanych, co będzie dobrą promocją dla Państwa firm oraz instytucji.

plakat_dozynki_2013